F.H.U JANKOPOL - nasza firma istnieje od 2006 roku, chodź nasze tradycje sięgają lat 90 XX wieku.

Problem nowych oznaczeń


Błędy, które mogą sprowadzić na ciebie kłopoty.

Sprzedaż poniżej ceny nabitej na paczce.

Ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych Wyraźnie zakazuje oferowania wyrobów tytoniowych poniżej ceny nadrukowanej na opakowaniu. Konsekwencje niedostosowania się do przepisu: z uwagi na to że jest to przestępstwo skarbowe – grzywnę, można ustalić na poziome 720 stawek dziennych. Minimalna stawka dzienna to 58,33 zł, maksymalna to 23,332.00 zł, co oznacza, że maksymalna kara waha się od niemal 42 tysięcy złotych, aż do astronomicznej kwoty ponad 16 milionów złotych !!! – a wynika to tylko ze zwykłej niewiedzy sprzedawców. Sprzedaż poniżej ceny nadrukowanej jest rejestrowana na kasie fiskalnej, i może być skontrolowana przez prawie siedem lat !!!

Dokładanie gratisu do papierosów lub tytoniu.

Np. zapalniczki lub gilzy to równie częsta praktyka. Jest to złamanie zakazu z definicji „promocji wyrobów tytoniowych”. Kto nie dostosuje się do powyższego zakazu, podlega grzywnie do 500 000 zł albo karze ograniczenia wolności albo obu tym karom łącznie. Uwaga !!! nawet kara pozbawienia wolności !!! – ze zwykłej chęci „pozbycia” się towaru aby handlować legalnie !!! 

Chowanie papierosów ze starą akcyzą.

Czekając aż znajdzie się na nie klient, lub żeby sprzedać je „znajomym klientom”. Nawet jeżeli papierosy lub tytoń nie jest eksponowany, lub nie znajduje się na hali sprzedaży, a zostanie ujawniony podczas kontroli na terenie obiektu jest to uznawane za złamanie prawa. UWAGA!!! Urząd Celny może skontrolować rzeczy osobiste, a w przypadku uzasadnionych podejrzeń, nawet samochód !!! Jeżeli podczas kontroli Urzędu Celnego zostaną ujawnione wyroby tytoniowe z nielegalnymi znakami akcyzowymi grozi nam kara.

W zależności od wielkości znaleziska stosuje się kary grzywny (od jednej do kilkunastu paczuszek - grzywna oscyluje około kilkuset złotych) jeżeli jest to pierwszy raz. Aż do tysięcy złotych przy hurtowych ilościach lub kolejnej wpadce. Ponadto trzeba będzie przejść żmudny proces legalizacji, lub przeznaczyć towar do utylizacji (za którą trzeba oczywiście zapłacić). Poza tym jest to drogi towar i odłożenie go jest równoznaczne z zamrożeniem gotówki. Dodatkowo w tym roku jeżeli nie ma nowych ostrzeżeń zdrowotnych to po 20 maja 2017 staje się w praktyce niesprzedawalny. 

Nasz firma to pewny partner handlowy i uznana marka na rynku. Potwierdzają to między innymi aktualne certyfikaty:

Firma godna zaufania